Overshine

Zde najdeš nejčastěji kladené otázky o minerálních make-upech OverShine, hloubkové očistě pleti Tajemství krásy a také o přírodních krémech a dalších rostlinných produktech BIOLA.

Otázky jsou členěny do jednotlivých kategorií. Jednoduše klikni na jakoukoli otázku a zobrazí se ti odpověď.

Minerální make-upy OverShine

Budete určitě překvapena, že i lehkým minerálním make-upem můžete zakrýt vše, co potřebujete. Stačí nanést velmi malé množství – a pokud nebudete spokojena, postup můžete opakovat. A navíc nebudete mít pocit něčeho lepkavého na tváři (masky), ale právě naopak. Lehkost make-upu OverShine je taková, že ho ani nepocítíte a ani nebude viditelný. Můžete si vesele sahat na pleť, jak se vám zlíbí, a on se ani nehne. Budete se cítit přirozeně, krásně a sebevědomě.

Ano, je to velice snadné – chce to jen trochu cviku. Již brzy zveřejníme video-kurz s mnoha tipy a triky pro nanášení minerálních make-upů.

Nejlépe jednoduše umyjte vodou, případně použijte saponát či mýdlo, které má v sobě co nejméně chemických látek. Při čištění se snažte, aby se zbytečně nenamáčela rukojeť – pouze štětinky. Jinak se může rukojeť častým namáčením zbytečně poškodit. Štětce pěkně uhlaďte a nechte usušit. Nedávejte je ale na topení, protože pak můžou ze štětce častěji vypadávat štětinky. 

Ano, je zcela hypoalergenní, a dámy s citlivou nebo alergickou pleti si jí velice pochvalují.

Je to lepší, protože fixační pudr dodá pleti konečný hedvábný a sjednocený efekt a navíc díky němu vás zůstane váš make-up stejný po celý den, a to i při náročném sportu nebo jiných aktivitách.

Pokud nechcete fixační pudr používat, nemusíte. Je jen na vás, v čem se citite nejlépe a co vám vyhovuje. My ho z vlastní zkušenosti doporučujeme.

Právě naopak – tím, že je OverShine přírodním minerálním make-upem, neudělá tlustou neprodyšnou lepící vrstvu na tváři, ale pěkně splyne s pletí, dodá ji dokonce i potřebné minerální živiny a pleť může v pohodě dýchat. Nemáte žádný pocit masky, nebo pocitu, ze na té tváři něco je.

Veškeré podkladové make-upy, tvářenky i oční stíny jsou tvořeny 100% směsí drcených minerálů. Přesné složení najdete u každého produktu. 

Štětce OverShine jsou vyráběny z čisté kozí srsti, která je velmi lehká, neškrábe pleť a přitom lehce zachytí miniaturní zrníčka minerálů a rovnoměrně je po pleti rozetře.

 

Přírodní kosmetika BIOLA

Rozhodně ne. Výroba kvalitních organických produktů BIOLA se řídí principy DEMETER – tedy principy, kdy člověk, zvířata i příroda musí žít v jednotě. Více se dočtete v další otázce.

 

Démétér byla řecká bohyně plodnosti země a rolnictví. Dnes je DEMETER ochrannou známkou, označující produkty certifikováno biodynamického zemědělství. Známku DEMETER mohou použít pouze přísně kontrolováni a smluvně vázaní partnery. Komplexní proces ověřování zajišťuje přesné dodržování Mezinárodních Demeter standardů pěstování a zpracování, jakož i příslušné organické a ekologické předpisy v jednotlivých zemích, a to na každém kroku – od zemědělské výroby přes zpracování až po finální balení produktů. Požadavky Demeter certifikátů přesahují jakékoli vládní normy. Nejenže zabraňují použití syntetických hnojiv a chemických přípravku na ochranu rostlin v zemědělské rostlinné výrobě, nebo umělých přísad během zpracování, ale také vyžadují velmi specifická opatření k posílení životních procesů v půdě a jejích plodech. Demeter zemědělci a zpracovatelé aktivně přispívají k budoucnosti, pro kterou stojí za to žít, vytváří zdravé potraviny s výraznou chutí – skutečné „potraviny s charakterem“. Demeter je značka, které můžete důvěřovat. 

Určitě ano. Přijďte osobně (domluvte se na telefonním čísle nahoře na stránce), případně si na hlavní stránce můžete požádat o zaslání vzorku krému zdarma.

Hloubková očista pleti Tajemství krásy

Kůži ošetřované prostředky hloubkové hygieny kůže Tajemství krásy, v důsledku působení jednotlivých složek a jejich kombinací značné míry obnovuje svou původní kvalitu. První efekt použití prostředků hloubkové hygieny pocítíte hned: kůže je hladká a projasněná. Už po prvních pár použitích nevzniká nepříjemný pocit stahování, ani suchosti, který bývá obvyklý po umytí. Tvář se postupně vypíná a póry se začínají uzavírat. Kůže získává sametový matový lesk.

Po dvou, třech měsících zaznamenáte, že se Vaše kůže změnila: drobné defekty začaly mizet. V oblasti víček se kůže začíná vypínat a spodní čelist se mírně tvaruje. Vaše kůže je trvale hydratovaná, pevnější, je prozářená a svěží. Při líčení stačí méně dekorativní kosmetiky pro dosažení dobrého efektu.

Pocit čistoty, který míváte například hodinu po sauně, se pro Vás s Hloubkovou hygienou kůže stává obvyklým pocitem. Tyto, na první pohled překvapivé jevy nastávají jako důsledek zlepšování stavu kůže, ke kterému přirozeně dochází do při styku kůže s určitými přírodninami. Právě v tom tkví podstata Hloubkové hygieny. Kůže se stává zdravější, její práce jako orgánu těla se skutečně zlepšuje. A zdravá, fungující kůže je krásná!

Při akné v dospívání zacházíme s kůží jako s mastnou, a proto doporučujeme Litokomplex Aktiv.  Dělejte každodenní proceduru po dobu 2-3 minuty. Poté, co akné ustoupí, což se stane během několika dní, přejděte na obvyklou péči o pleť pomocí Litokomplexu. (přečtěte si také další otázku o mastné kůži). 

První dva týdny používání Litokomplexu je možné pozorovat zvýšenou produkci mazu: například večer uděláte dvou minutou proceduru, jdete spát bez použití krému a ráno bude kůže mastná. To svědčí o probíhajícím pročišťování mazových žláz a uvolňování jejich ucpávek. Časem tyto projevy odezní a dojde k celkovému zlepšení kůže. 

Pro řešení problémů mastné kůže použijte Litokomplex Aktiv. Při mastné kůži obličeje a také při zvýšené tvorbě kožního mazu v T-zóně, se dělá obyčejná procedura použití Litokomplexu s tím rozdílem, že se nechá na kůži působit déle – 2-3 minuty. Nos, čelo a bradu je dokonce možné lehce promasírovat konečky prstů. Takovou proceduru je potřeba dělat 2 -3 x v týdnu, a v ostatní dny je dobré se prostě Litokomplexem umývat.

Poté co se vaše kůže znormalizovala, přejdete k proceduře běžného použití Litokomplexu. Je třeba poznamenat, že v některých případech může nastat tak zvaná reakce na očistu – na kůži se mohou objevit pupínky, šupinky a jiné. To Litokomplex vytahuje všechna ložiska zánětů a infekcí z hloubky na povrch kůže. Protože jiná cesta není – kůže se může očistit pouze skrze mazové a potní žlázy. To obvykle přejde za 10 -14 dní, ale individuálně to může probíhat i déle. 

Při používání Litokomplexu pro suchou či citlivou kůži, můžete pozorovat následující projevy: na problémových místech mohou vznikat oblasti se zesíleným olupováním, šupinkami a zvýšenou suchostí. Svědčí o tom, že se obnovuje mechanizmus přirozené obnovy buněk epidermu. Díky tomu, že vlákna kolagenu jsou schopna zadržet více vláhy, zvětšuje se množství tkáňové tekutiny, která přivádí stále více živin do spodních vrstev epidermu. V některých případech tento projev může přetrvat i měsíc. Ale obvykle vše proběhne během dvou týdnů.

Doporučujeme používat Litokomplex Delikát.  Při nadměrné suchosti s porušeným odlupováním rohové vrstvy se používá běžná procedura po 1 minutu 2x týdně a umývání ráno a večer po 10 vteřin. Přitom se nedoporučuje „třít“ Litokomplexem po kůži. Po té doporučujeme nanést dobrý hydratační krém, pokud je to nutné, a poklepáváním konečků prstů udělat jemnou masáž. Použitím Litokomplexu jste ve vláknech kolagenu uvolnili místo pro molekuly vody а použitím vhodného hydratačního krému dostanete vodu přímo do dermy Vaší kůže. Nepoužívejte mastné krémy – ty pouze zhoršují stav suché kůže. 

Při pravidelném používání Litokomplexu se stav kůže normalizuje. Její funkce se obnovují a tím se stává přirozeně odolnou. Taková kůže není náchylná k podráždění např. při holení. Je odolnějších vůči vzniku proleženin. Nevznikají opruzeniny. Schopnost zvládat sluneční záření se výrazně zvyšuje u kůže hloubkově očištěné, oproti neočištěné. Ti kdo používají Litokomplex dlouhou dobu – dva roky – říkají, že se jim v mrazivé a větrné zimě, neolupuje kůže, tak jako dřív, nedělá se jim lišej ani na obličeji ani na rukou. Dokonce při rýmě zůstává chřípí hladké bez ohledu na to, že neustále otírají nos kapesníkem. Toto všechno je možná těžko k uvěření, ale je to už mnohokrát potvrzený fakt. 

Poté, co se kůže normalizuje, můžete si vybrat jak často a jak dlouho používat Litokomplex, ale nezapomeňte, že nejlepší je to 2-3x v týdnu.

Ženy používající Litokomplex, udávají, že se jim kůže obličeje vypíná. To je zvláště viditelné, když po čtyřicítce ztrácejí 10 – 20 % tělesné váhy. V takových případech může tvář jakoby „viset“. Při pravidelném používání Litokomplexu k tomu nedochází, a není třeba umělého vypínání kůže.  Také jsou velmi dobré výsledky při používání Litokomplexu v celkem zralém věku nad 50 let: Kůže v okolí očí se vypíná, vějířky vrásek u očí se vyhlazují. Probíhá korekce oválu obličeje díky tomu, že se zpevňuje kůže spodní čelisti. 

Analýza kosmetiky

Pokud vás zajímá složení mnoha produktů, doporučujeme zaregistrovat se na stránkách www.cosmeticanalysis.com, případně na jejich Facebooku, kde pravidelně zdarma zveřejňují nové analýzy. Registrace sice není zdarma, poplatek ale není velký – za 6 měsíců zaplatíte 42 dolarů (cca 850 Kč). 

You cannot copy content of this page / Nemůžete kopírovat obsah