Overshine

Hloubkové čistění či hygiena kůže znamená vyčištění všech vrstev kůže od organických i neorganických nečistot a nánosů, jejichž přítomnost zapříčiňuje nedostatečné fungování kůže a možné problémy. Jestliže má kůže jakékoli nedostatky vzhledu (například různé fleky či světlejší místa) nebo funkce (třeba mastnější nebo naopak suché oblasti), vždy vyžaduje péči hloubkové hygieny. Takto ošetřovaná kůže je zdravá a plní všechny své funkce!

Pokud je kůže funkční, je přirozeně hladká, čistá, má sametově matný lesk, postupně se vypíná, hydratuje, zbavuje se ložisek infekcí a pigmentových skvrn. Má pěstěný vzhled a dělá své majitelce (či majiteli) radost.

Co lze od Tajemství krásy očekávat?

Působením přírodních složek v Tajemství krásy, kůže se začne obnovovat a získávat svou původní kvalitu.  Krátce řečeno, mládne!

Samozřejmě záleží na Vás, zda jste v používání hloubkové hygieny důslední. Čím více se blížíte k doporučením o použití, tím větší efekt získáváte. Ale i v případě, že používáte prostředky hloubkové hygieny pouze občas, anebo jen jako doplnění Vaší oblíbené péče, budete vypadat a cítit se daleko lépe, než bez ní!

První efekt po použití Tajemství krásy pocítíte hned: kůže je hladká a projasněná. Když vytrváte v používání, tvář se postupně vypíná a póry se začínají uzavírat. Kůže získává sametový lesk.

Po 2-3 měsících zaznamenáte, že se Vaše kůže změnila: drobné defekty začaly mizet. V oblasti víček se kůže začíná vypínat a spodní čelist se mírně tvaruje. Vaše kůže je trvale hydratovaná, pevnější, je prozářená a svěží. Při líčení stačí méně dekorativní kosmetiky pro dosažení dobrého efektu.

Pocit čistoty, který míváte například hodinu po sauně, se pro Vás s Tajemstvím krásy, stává obvyklým pocitem. 

Tyto, na první pohled překvapivé jevy nastávají jako důsledek zlepšování stavu kůže, ke kterému přirozeně dochází při styku kůže s určitými přírodninami. Právě v tom tkví podstata hloubkové hygieny. Kůže se stává zdravější, její práce jako orgánu těla se skutečně zlepšuje. A zdravá, fungující kůže je krásná!

Věnujte prosím pozornost informaci týkající se různých stádií zlepšování, kterými kůže prochází v počátcích používání Tajemství krásy. Může docházet k různým projevům, jako jsou šupinky, zvýšené maštění, jemné puchýřky, suchost a další. Všechny tyto projevy proběhnou během několika týdnů, spolu se zlepšením celkového stavu pleti. Vytrvejte! Vaše pleť se Vám odmění!

Tím, že je řada Tajemství krásy něčím naprosto novým, s čím jste se zřejmě ještě nesetkala, určitě se vám v hlavě vyrojí řada otázek. Pro přehlednost jsme ty nejdůležitější informace uspořádali do několika otázek. Níže naleznete jejich seznam. Kliknutím na otázku se vám rozevře kompletní odpověď. Opětovným kliknutím na otázku, případně kliknutím na jinou otázku se původní otázka „zavře“. Takto si můžete přehledně prohlédnout právě to, co vás zajímá.

Důležité informace o Tajemství krásy

Zažijte pocit skutečné čistoty!
Litokomplex je určen pro každodenní péči o kůži obličeje, těla i hlavy. Je unikátním komplexem vzácných přírodních minerálů, solí natria a mědi, který neobsahuje žádné konzervační látky, žádná barviva, žádné parfémy ani jiné syntetické komponenty. 

Složení Litokomplexu je v souladu s fyziologií kůže a napomáhá tak obnově jejích přirozených funkcí. Litokomplex základní řady je určen pro řešení základních problémů pleti, jako je mastný či suchý typ,  akné, černé tečky, lupy… 

Litokomplex totiž:

 • Maximálně hluboko očišťuje kůži.
 • Uskutečňuje hygienu mazových a potních žláz – mastná a smíšená kůže se normalizuje.
 • Napomáhá snadnému odstranění zrohovatělých šupinek vrchní vrstvy kůže.
 • Obnovuje přirozený cyklus regenerace epidermis (vrchní vrstvy kůže).
 • Vyživuje hojností nezbytných mikroelementů.
 • Napomáhá kůži udržet si vlahu – suchá kůže se normalizuje.
 • Vyživuje hojností nezbytných mikroelementů.
 • Zpomaluje přirozený proces uvadání kůže.
 • Upravuje mechanismus syntézy kolagenu.
 • Zesiluje prospěšný účinek vyživujících kosmetických krémů a masek.
 • Zvyšuje obranyschopnost kůže.
 • Zamezuje tvorbě lupů a posiluje vlasy.
 • Odstraňuje příčiny vzniku nepříjemných zápachů.

Působením Litokomplexu na kůži se v kolagenu vytváří maximální množství vázané vody, což je objektivním ukazatelem mládí kůže. Nezávislými experty, za pomoci tomografie a kalorimetru, bylo potvrzeno, že při každodenním používání Litokomplexu po dobu třech týdnů, se aktivně stimuluje syntéza kolagenu v kůži a zvyšuje se její pevnost a pružnost o 25%!

Zásadní rozdíl v působení Litokomplexu a jiných kosmetických prostředků je v tom, že hlavní důraz není kladen na výživu kůže zvenčí, ale na unikátní metodě hlubokého očištění kůže, obnovení jejích přirozených mechanismů, udržení nezbytné výměny vláhy v kůži a jejím vyživování zevnitř.

Litokomplex je suchý prášek, který neobsahuje žádné konzervační látky, které jsou přítomné v tekutých a mastných emulzích kosmetických a mycích prostředků. Preparáty jsou naprosto bezpečné a ani v kombinaci s jinými preparáty nevykazují žádné nežádoucí efekty.

Používání syntetických složek v kosmetických, mycích a hygienických prostředcích, zvyšuje zatížení ne jenom kůže jako největšího ochranného orgánu, ale i celého organizmu. Mnohé kosmetické procedury poškozují rohovou vrstvu a ochranu kůže. To zvyšuje riziko proniknutí toxinů (například konzervantů) do kůže a tudy do krevního oběhu.

Obvykle při certifikaci kosmetických prostředků studie vyhodnocují pouze stav vnějších kožních vrstev. Vědecko-provozní laboratoř LN-Kosmetika provedla detailní toxikologické výzkumy vlivu Litokomplexu na kůži a organizmus při dlouhodobém používání. Na základě výsledků těchto výzkumů byly publikovány vědecké články, výsledky byly diskutovány na ruských a mezinárodních vědeckých konferencích. Na základě obhajoby, získal Litokomplex  certifikaci o shodě deklarovaných vlastností.

Absorpce vnějších nečistot

Základem používání Litokomplexu jsou už dávno provedené výzkumy a ověřená metodika očištění kůže kaolínovými a zeolitovými minerály, a také blahodárné působení solí na stav kůže. Po té bylo provedeno množství výzkumů v oblasti lázeňství. Při vytváření našich Litokomplexů jsme se opírali o prověřená data, o léčebných vlastnostech přírodních prostředků. Hledali jsme prostředek, který v domácím použití poskytne všechny výhody balneoterapie a bahna, které byly dříve dostupné pouze v léčebných lázních.

Udělali jsme mnoho vlastních výzkumů naši produkce. Ve výsledku jsme odhalili zajímavé a dříve neznámé vlastnosti přírodních minerálů.

Odedávna lidé používali jíly jako efektivní prostředek, který zbavuje kůži vnějších mastných i nemastných nečistot. Díky své porézní struktuře minerály mastnotu i nemastné nečistoty skvěle absorbují. 

Do vynalezení mýdla, byly jíly používány jako univerzální mycí prostředek. Plnily nejen očišťovací ale i vyživovací funkci.

V obvyklém stavu, mrtvé buňky na povrchu kůže brání odvádění nečistot i jejímu vyživování z vnějšku. Litokomplex jemně odstraňuje mrtvé buňky z povrchu kůže tím, že vazby těchto shluků uvolní. Metoda takového očištění má biochemickou povahu a ne mechanickou. Na rozdíl od peelingů neseškrabuje živé buňky. Uskutečňuje měkké očištění.

Zvýšení prostupnosti kožních vrstev – vyživování

Kromě zeolitů jsou ve složení Litokomplexu také soli. Mořská a kamenná sůl se odjakživa používala pro kosmetické účely. Zajímavou vlastností soli je, že po koupeli nebo zábalech vytvoří na kůži takzvaný slaný plášť, který nedovoluje vodě se odpařovat, ale zároveň dovoluje kůži dýchat.

Tento obal díky stimulaci místního krevního oběhu umožňuje vyživování a hydrataci kůže zevnitř a tím také stimulaci receptorů a nervových zakončení kůže. Solné koupele podporují výměnu rohové vrstvy kůže. Regulováním odpařování vody z kůže upravuje termoregulaci a vázáním vody, kůži hydratuje. Kromě hydratace a tím zjemnění a zvýšení elastičnosti kůže, působení solí má ještě jeden užitečný efekt. Buňky kůže dobře přijímají výživu z masek a zábalů. Děje se to proto, že ve slaném prostředí buňky vyměňují zadržovanou vláhu za novou, čistou, a tím se lehce zmenšují. Skrze mezerky, které mezi nimi dočasně vzniknou, snadno pronikají molekuly výživných látek. Díky tomu, použití Litokomplexu před výživovými procedurami ne jen kůži očišťuje od škodlivých toxinů a nánosů nečistot, ale také ji připravuje k dalšímu nasycení výživnými látkami. 

Obohacení kůže o minerály a mikroelementy

Litokomplex v kůži silně podporuje výměnu iontů. Z kůže odvádí kalcium a  soli  těžkých kovů. A naopak, probíhá obohacení hlubokých vrstev kůže nezbytnými mikroelementy: natriem, draslíkem, fosforem, sírou a dalšími.

Každý produkt řady Tajemství krásy má samozřejmě svá specifika. Několik zložek ale základem většiny produktů a právě ty teď trochu popíšeme.

Sapropel, to jsou dávné usazeniny ve sladké vodě, které se vytvořily v důsledku hromadění produktů životních procesů mikroorganizmů a vodních rostlin. Sapropel je přírodní, a obsahuje všechny, pro život nezbytné minerály a množství dalších látek: vitamíny A, B1, B2, B3, B6, C, D, E, karoten; aminokyseliny, antibiotika, biostimulátory, minerální prvky kalcia, stříbra, železa, magnezia a fosforu. Bohaté minerální a organické složení sapropelu si při vnějším použití lidský organizmus snadno osvojuje a nemá vedlejší účinky.  
 
Díky bohatému unikátnímu složení a užitečným vlastnostem se sapropel používá jak pro léčebné tak pro preventivní procedury. Sapropel má multifunkční účinek na lidský organizmus. Zesiluje jeho přirozenou schopnost vylučovat toxiny nahromaděné v tkáních a buňkách. Sapropel zlepšuje lymfo- i krevní průtok, aktivuje okysličování. Stimuluje funkci vegetativního nervového systému, má antibakteriální účinek a zlepšuje práci imunitního systému.  
 
Sapropel aktivuje látkovou výměnu, vyživuje užitečnými látkami a tak kůži poskytuje podmínky vyrovnat se s mnohými dermatologickými problémy. Takže, díky očištění a vyživení, unikátní sapropel zbavuje kůži akné a otoků, a oživuje uvadající kůži.
 
Na tělo se sapropel používá pro přidání tonu a zvládnutí celulitidy. Použití sapropelu pro zlepšení stavu kůže hlavy, normalizuje práci mazových a potních žláz při lupech.
 
Kromě unikátního sapropelu ve složení kosmetiky Tajemství krásy řady Neo FAM  je také už osvědčený zeolit, obohacený ionty stříbra, mědi a zinku, draslíku a hořčíku. Díky baktericidním vlastnostem kosmetiky Neo FAM se skvěle hodí pro péči o problémovou kůži. Spojením schopností zeolitu očišťovat kolagen a vyživovat, a sapropelu, který podporuje látkovou výměnu, se stávají prostředky řady Neo FAM efektivními v péči o zralou a uvadající kůži. Omlazujícího efektu je dosahováno v podstatě obnovením a aktivováním přirozených funkcí kůže. Prostředky Neo FAM  se mohou jako preventivní omlazující prostředky v jakémkoli věku. Používání řady Neo FAM pro mladou problémovou kůži pomáhá zbavit se akné a důsledků únavy. Zajišťuje základní preventivní péči. Zralou kůži náchylnou k vyrážkám očistí, zbaví akné, zúží póry a poskytne efektivní omlazující péči.    
 
Minerální komplex prostředků řady Neo FAM není pouze obohacený zeolit a sapropel, ale také montmorillonit, růžový na bílý jíl, křída, přírodní soli. Minerály ve složení Neo FAM komplexů aktivuje působení rostlinných kompozic.
 
Ještě jeden z významných prostředků řady Neo FAM komplexů je mladý oves. Jeho spojení s modifikovaným obohaceným zeolitem, je skvělým prostředkem v boji s procesy smrti buněk kůže. Polysacharidy ovsa vzájemně působí s kůží a rozvolňují vlákna kolagenu. Mizí důsledky únavy, vrásky se vyhlazují.    
 
Na základě těchto nejnovějších poznatků pak byla vytvořena pokročilá řada Hloubkové hygieny kůže Neo FAM – Technologie omlazení.
 
Aminokyseliny jsou základními stavebními prvky všech proteinů (bílkovin) našeho organizmu: fermentů, hormonů, proteinů kůže atd. Hormonům podobné látky normalizují stav organizmu, které mají antibakteriální a absorpční vlastnosti.
 
Stříbro zesiluje baktericidní vlastnosti Neo FAM prostředků a snižuje tak riziko alergické reakce kůže.
 
Zinek je nezbytný pro normální stav kůže. Podílí se na místním formování hormonů a bílkovin, které váží vitamín A, který napomáhá hojení ran a regeneraci tkání, odstraňuje zánětlivé procesy.
 
Normální hladina hořčíku je velmi důležitá: Pokud ženskému organizmu schází hořčík, začne zadržovat vodu. Žena rychleji ztrácí krásu, vypadá unaveně, opuchle a je bledá. Formuje se neplnohodnotný kolagen a kůže ztrácí opornou vrstvu. Vznikají strije, kůže je povadlá a předčasně stárne.
 
Hořčík nemůže existovat bez draslíku, stejně jako draslík neprojevuje své vlastnosti bez hořčíku. Základní funkcí draslíku je podporovat koncentraci a fyziologické funkce hořčíku nutného pro růst mnohovrstevného epitelu. Bez toho dochází k reálnému ztenčení kůže, vzniku kožních skladů a vrásek.
 
Jestliže je v krvi nedostatek jednoho z těchto minerálů, pak je nejspíše nedostatek i druhého. Důležitým faktem je, že oba tyto prvky jsou potřebné pro udržení zásaditého prostředí organizmu. Kyselé prostředí organizmu znamená nemoc, zásadité prostředí organizmu znamená zdraví.     
 
Neo FAM komplexy pokročilé řady Hloubkové hygieny kůže jsou pro své mimořádné vlastnosti určeny pro stárnoucí a problematikou kůži. Jsou obohaceny o další minerální a rostlinné složky, které výrazně zesilují jejich účinnost.
Díky procesům iontové výměny probíhajícím pod vlivem Litokomplexu, se spouští blahodárný účinek Litokomplexu na strukturu kolagenu. Časem nahromaděné kalcium a soli těžkých kovů v kolagenu, způsobují změny formy této velké proteinové molekuly, narušují její strukturu, a zabírají místo, kde by měly být molekuly vody. V důsledku toho se na kůži objevují defekty, vrásky, kůže ochabuje, zhoršuje se její prokrvení, což zpětně zhoršuje vyživování vrchních vrstev epitelu a probíhají výrazné změny vzhledu kůže.
 
Narušení uspořádané struktury kolagenu brání trvalému přivádění vody a výživných látek k vnějším vrstvám kůže. To způsobuje okamžitý viditelný vnější efekt. Odstranění zmíněných škodlivých látek má ohromující vliv na vnější vzhled kůže. Nejedná se o kosmetické, ale o skutečné omlazující působení. Vědeckými studiemi je prokázáno, že po aplikaci Litokomplexu se struktura kolagenu uspořádává, kolagen se nasycuje vodou a mikroskopicky a spektrálně odpovídá kolagenu mladé kůže. Zmíněné změny mají výrazný a rychle viditelný efekt. Současně probíhá zesílená tvorba nových molekul mladého kolagenu a dochází, už ne jen k viditelnému, ale i akumulujícímu se, dlouhodobě stabilnímu, omlazujícímu efektu. 
Výživa epitelu
Epitel je vrchní vrstva kůže, jsou to natěsno nahuštěné buňky vedle sebe, které tvoří to základní kožní tkáň.
 
Správná konfigurace kolagenu má velký význam pro výživu vnějších vrstev kůže. Při běžné péči, kdy se výživa a hydratace uskutečňuje pomocí krémů, hydratuje se pouze vrchní vrstva – epitel. Mastný film krému na povrchu kůže brání odvádění produktů životních procesů a toxinů. To způsobuje dočasný kosmetický efekt, který v důsledku kůži poškozuje.
 
Hydratace Litokomplexem a dalšími prostředky Tajemství Krásy, má principiálně jiný mechanizmus.  Jejich podstatou není nakrmit kůži vláhou a uzavřít ji tam, ale, obnovením struktury kolagenu, naladit neustálý přísun vláhy do kůže a epitelu, přímo z krevního řečiště. Tento způsob výživy a hydratace způsobuje, že se kůže stává přirozeně mladou a hydratovanou a nevzniká závislost na krémech.
 
Vedle pozitivního kosmetického účinku používání Litokomplexu, jsme zjistili, že jeho výsledky mají léčebný charakter. Konkrétně vliv na imunitní systém a zjevný pozitivní efekt při léčení dermatitid s Litokomplexem.

Poznejte svoji kůži

Ve struktuře kolagenu se během života  mimo jiné hromadí ionty kalcia, těžkých kovů a kyselých iontů vodíku. Pokud tyto látky nejsou z kůže průběžně odstraňovány, váží se na molekuly kolagenu a zabírají místo, kde by měly být navázány molekuly vody.  Jednoduše řečeno, místo toho kde má být v kůži voda, tak tam jsou látky, jako toxiny a další nečistoty a tak se do kůže nedostává potřebná vláha a živiny.
 
Stav kůže v podstatné míře závisí na schopnosti kolagenu udržet vodu. Tato jeho vlastnost ovlivňuje kvalitu vyživování vrchních vrstev kůže potřebnými látkami, díky kterým se buňky aktivně dělí a obnovují, a zajišťují tak pevnost, pružnost, odolnost a další přirozené vlastnosti kůže.

Průměrně okolo 30ti let věku se nasycení kolagenu vodou začíná zmenšovat a jeho molekuly se začínají deformovat. Ještě dříve k tomu dochází při špatných podmínkách, jako je smog, kouření, nesprávná výživa, stres, vyzařování monitoru počítače či televize atd. Obnova kolagenu se zpomaluje a dochází k viditelnému zhoršení stavu kůže: ochablosti, uvadání, vráskám, stejně jako k poškození obranných schopností a dalších důležitých funkcí.
Kosmetické stárnutí 
Omlazující krémy a séra jsou v podstatě zaměřeny na udržení vláhy látkami, které na sebe aktivně váží vodu – glycerin a kyselina hyaluronová – a také minerální oleje (složka s ropy), které ale na povrchu kůže vytvoří tenkou neprodyšnou vrstvu. Tato vrstva brání přirozenému odpařování vody a tím i odvádění toxinů a produktů rozkladu. Výsledkem je nabobtnalá vrstva epitelu ( vrchní vrstva kůže), která maskuje skutečný  problém poškozených vláken kolagenu. Získáváme tak krátkodobý kosmetický efekt, a už nemůžeme žít bez krému. Poslední dobou se dokonce mluví o „kosmetickém stárnutí kůže“, kdy ženy, které aktivně používající současné prostředky péče, stárnou ještě rychleji, než ty, které nepoužívají žádné nebo je používají málo. V principu není snaha o hydrataci kůže z vnějšku nesprávná, ale neřeší problémy stárnutí, pouze maskuje její nedostatky!
Současné snahy o omlazení 
Další současná snaha o omlazení kůže leží v zesílené aktivaci obnovy buněk a tvorby kolagenu. V základě této metody leží přirozená vlastnost kůže obnovovat se, když jsou její vrchní vrstvy poškozeny nebo odstraněny. Proto mají omlazující efekt peelingy a prostředky s ovocnou nebo mandlovou kyselinou. Přiměřené očištění a peeling přinášejí užitek. Odstraňují znečištění a odumřelé buňky, a stimulují tvorbu nových buněk kůže a mladého kolagenu. Nicméně, jsou to metody, které mají své nedostatky. Protože buňky zraňují, mohou způsobit různé poruchy buněčného dělení, nádory, pigmentové skvrny, podráždění kůže a snížení její obranyschopnosti.
 
Důsledky takového přístupu ke kůži nejsou dostatečně prozkoumány a jejich bezpečnost není možno garantovat, protože nadměrná aktivace buněk může mít za následek nekontrolovatelné dělení buněk i rakovinové bujení.
Problémová kůže přináší mnoho zklamání. Černé tečky, mastný lesk, akné, rozšířené póry a mnoho dalších. Příčin těchto nepříjemností může být několik. Ale s Tajemstvím krásy to zvládnete.

Kde se problémy kůže berou?

Kůže je orgán, který neustále zevnitř dorůstá. V hloubce kůže se buňky neustále dělí a tvoří se buňky nové, které ty předešlé vytlačují na povrch. Buňky procházející touto cestou na povrchu kůže postupně odumírají, a my vidíme už pouze povrchové zrohovatělé buňky, které přirozeně kůži chrání. Tento proces je znám jako keratinizace. Keratin je bílkovina, která tvoří vlasy a nehty. Je svým složením podobná zvířecím rohům, proto je keratinizace také nazývána rohovatěním. To znamená, že buňky, které vycházejí na povrch kůže jsou již pevné a tím tělo dobře ochrání podobně jako kroužkové brnění.

Tak tomu je ovšem pouze v ideálním případě. Je-li tato vrchní vrstva kůže narušená například povrchově aktivními látkami, stává se citlivou a náchylnou k vniknutí bakterií.
Zároveň, je-li v krvi příliš mnoho hormonů, buňky kůže se začínají dělit rychleji než je běžné a nové buňky se tak rychleji dostávají na povrch kůže, nestíhají rohovatět a stávají se tak opět bránou pro proniknutí bakterií. Podobné je to s citlivou kůží novorozeňat, jejichž kůže je ještě nedostatečně keratinizovaná, a tedy náchylnější ke vzniku opruzenin a podráždění.

INFO: Mnoho kosmetických problémů vzniká pouze jako důsledek nesprávné péče.

Bohužel, současná běžná kosmetika, neřeší problém skutečné hygieny kůže. Jejím základem jsou pěny, gely a masti. Nečistoty sice odstraňují snadno, ale jejich velkým nedostatkem je, že obsahují různé chemické sloučeniny jako je alkohol, Laurethsulfát, Propylenglykol, Methylparaben, Butilkarbamat a mnoho dalších dnes běžně používaných, které narušují přirozenou práci kůže a její ochrannou bariéru. Antiseptika v gelech a krémech pro problémovou kůži ničí bakterie, ale s těmi škodlivými ničí i ty, které jsou pro organizmus potřebné. Kůže se pak nedokáže bránit průniku mikroorganizmů z vnějšího prostředí a ty pak poškozují systém obnovy a regenerace vrchních vrstev kůže. V kůži pak snadno vznikají ložiska infekce a vznikají pupínky a akné.
 
Ale i kdybychom při péči o kůži vyloučili všechny agresivní látky, pupínky se stejně mohou objevit. Jsou zde totiž ještě vnitřní faktory, například rychlé hormonální změny a poruchy trávícího systému. Vrchol výskytu akné přichází obvykle v době dospívání. Právě v tomto období probíhají největší hormonální změny. Časem mohou pupínky vymizet, ale není tomu tak vždy. Zejména v ženském organizmu probíhají hormonální změny v průběhu života i v dospělosti. Například těhotenství, porod i menstruační cyklus znamenají pro ženské tělo velké hormonální změny. V poslední době se k tomu ještě přidaly hormonální preparáty předepisované lékaři.

INFO: Kvalitní očištění je základem!

Se správnou péčí Tajemstvím krásy, udržíme v optimálním stavu i kůži, která strádá kolísáním hladiny hormonů.  Pro ozdravení problémové kůže je třeba posílit místní imunitu a zajistit pravidelné a kvalitní očištění, které zachová přirozenou ochranou vrstvu kůže. Produkty Tajemství krásy o takovou kůži skvěle pečují. Tajemství jejich úspěchu je prosté – všechny komponenty jsou přírodní a způsob péče je kůži přirozený. Máme k dispozici ideální řešení, které využívá vlastností přírodních minerálů a léčivých rostlin a nejnovějších šetrných technologií – kůži dokonale vyčistí, aniž by ji jakkoli narušily a vyživují ji potřebnými látkami, takže ta je opět schopna plnit své přirozené obranné funkce, volně dýchá a problémy postupně odeznívají.

 Pokud odstraníme přebytek škodlivých látek z nejhlubší vrstvy kůže, kolagen se znovu naplní vodou, buňky opět dostávají plnohodnotnou výživu a obnovuje se jejich aktivní dělení. Stav kůže se zlepšuje. Kůže se hydratuje, vrásky se vyhlazují, povrch kůže se vyrovnává, ložiska infekcí a zánětů mizí.

Takže, pro obnovení procesu vázání vody na kolagen, je třeba, osvobodit kuži od škodlivých iontů vodíku, kalcia a těžkých kovů a jiných nežádoucích látek.

Specialisté Vědecko-výrobní laboratoře LN-Kosmetika vytvořili unikátní kosmetické prostředky Hloubkové hygieny kůže Tajemství Krásy, které efektivně hloubkově očišťují kůži a poskytují tak kůži podmínky pro obnovu mladého kolagenu. Proces vázání vody v kolagenu se obnovuje, zlepšuje se výživa buněk kůže, aktivuje se prokrvení a pohyb lymfy. Po obnovení fungování přirozených procesů se zlepšuje stav kůže a ta získává zpět zdraví a krásu!

Hloubková hygiena kůže využívá k omlazení jedinečných vlastností tradičních, ale dnes opomíjených
přírodních prostředků. Její základní složkou je unikátně zpracovaný zeolit, což je přírodní vulkanický minerál bohatý na křemík. Zajišťuje skvělou detoxikaci buněk kůže, vykazuje efekt kvalitního liftingu, napomáhá řádnému obnovení epidermu (vrchní vrstva kůže), stimuluje syntézu kolagenu a posiluje přirozenou imunitu kůže.

Hloubková hygiena dále využívá významných vlastností křídy i například bílého a růžového jílu. Křída je přírodní minerál obsahující hořčík, který napomáhá udržení přirozené buněčné vláhy, posílení kůže, stimulaci obnovení a regenerace spodních vrstev kůže. Bílý jíl, díky svým vysokým absorpčním schopnostem, pohlcuje mikroorganismy, jejich toxiny a má hojivé účinky.
Dále jsou v Hloubkové hygieně použity přírodní soli a nepřeberné množství léčivých bylin, které mají mnoho dalších blahodárných účinků.

Jedinečná suchá forma práškových prostředků Hloubkové hygieny zajišťuje přirozenou konzervaci a účinné látky v naprosto koncentrované formě. Potřebná vlhkost se totiž těmto přípravkům dodává až těsně před jejich použitím.

Když mluvíme o Hloubkové hygieně kůže, mluvíme o skutečném navrácení vlastností, které kůže ztratila.

V důsledku nedostatku informovanosti je hygiena těla, v současné době v běžné populaci, naprosto nepochopena a podceňována. Za hygienu, je totiž považováno omývání povrchu těla.

Hygienu je třeba chápat jako pravidelné očišťování orgánů a systémů těla. To je, zbavit tělo toxinů, těžkých kovů, kyselých iontů kalcia a vodíku, odpadních produktů metabolizmu vlastních buněk organizmu, a také metabolických produktů plísní, bakterií a parazitů. A v neposlední řadě také nahromaděných chemikálií, které do těla pronikly skrze kůži, dýcháním a s potravou.

Velice důležitou součástí skutečné hygieny je tedy také očišťování střev, ledvin, jater a dalších orgánů, které vždy vede ke skvělým výsledkům, jakých nikdy nemůže být dosaženo pomocí chemických léků. Očištěním doslova „omlazujeme“ libovolný orgán a vracíme mu tak možnost pracovat lépe a v plné síle. To prakticky znamená, že v 60 letech je možno pomocí různých  procedur dosáhnout toho, že jakýkoli orgán může pracovat tak, jak pracoval před 15-20ti lety. V současné době jsou známy způsoby očištění a detoxikace pro téměř všechny orgány a funkční systémy organizmu. Pokud chcete dosáhnout opravdu účinnou celkovou detoxikaci těla, doporučuji se přečíst knihu: „Čisté tělo, čistá mysl“, od L. Ron Hubbarda.

Důležitost stavu kůže při detoxikaci organizmu
Během jakéhokoli typu detoxikace organizmu získávají jednotlivé buňky sílu zbavovat se nežádoucích látek. Tyto nežádoucí látky nejprve pronikají do mezibuněčného prostoru, odkud jsou sbírány lymfatickým systémem a vedeny do krevního oběhu. Dále jsou zpracovávány jednotlivými orgány zodpovědnými za jejich odstranění z organizmu. Největším z těchto orgánů je kůže!

Kůže je největším orgánem odvádějícím toxiny a je zároveň největším orgánem lidského těla. Během výzkumů bylo prokázáno, že plně funkční kůže vyloučí z organizmu 3,5krát více jedovatých látek, než vylučují ledviny a střeva dohromady. Ukázalo se tedy, že kůže hraje při detoxikaci organizmu klíčovou úlohu. Proto je velice nutné, aby kůže byla v dobrém stavu.

Zvláště v průběhu detoxikace organizmu či některého způsobu likvidování plísní, virů, bakterií nebo parazitů z těla, je nezbytné, aby kůže fungovala na 100%. Pokud tomu tak není, ostatní orgány jsou v průběhu detoxikace nadměrně zatěžovány, protože automaticky přebírají i práci, kterou v celém systému určena kůži, zanášejí se a nepracují efektivně. To se v krajním případě může projevit nevolností, bolestí, dušností, únavou, sníženým vědomím, neschopností se soustředit a dalšími příznaky otravy. Při dostatečné průchodnosti kůže k těmto projevům nedochází nebo jsou značně zmírněny.

Ať volíte kterýkoli typ detoxikace svého těla či jednotlivého orgány, mějte vždy na paměti důležitost Hloubkové hygieny kůže. Vaše úsilí zbavit svůj organizmus vnitřních nepřátel bude daleko úspěšnější a jeho výsledky trvalejší.

Během jakéhokoli typu detoxikace organizmu získávají jednotlivé buňky sílu zbavovat se nežádoucích látek. Tyto nežádoucí látky nejprve pronikají do mezibuněčného prostoru, odkud jsou sbírány lymfatickým systémem a vedeny do krevního oběhu. Dále jsou zpracovávány jednotlivými orgány zodpovědnými za jejich odstranění z organizmu. Největším z těchto orgánů je kůže!

Role kůže při detoxikaci
Kůže je největším orgánem odvádějícím toxiny a je zároveň největším orgánem lidského těla. Během výzkumů bylo prokázáno, že plně funkční kůže vyloučí z organizmu 3,5krát více jedovatých látek, než vylučují ledviny a střeva dohromady. Ukázalo se tedy, že kůže hraje při detoxikaci organizmu klíčovou úlohu. Proto je velice nutné, aby kůže byla v dobrém stavu.

Zvláště v průběhu detoxikace organizmu či některého způsobu likvidování plísní, virů, bakterií nebo parazitů z těla, je nezbytné, aby kůže fungovala na 100%. Pokud tomu tak není, ostatní orgány jsou v průběhu detoxikace nadměrně zatěžovány, protože automaticky přebírají i práci, kterou v celém systému určena kůži, zanášejí se a nepracují efektivně. To se v krajním případě může projevit nevolností, bolestí, dušností, únavou, sníženým vědomím, neschopností se soustředit a dalšími příznaky otravy. Při dostatečné průchodnosti kůže k těmto projevům nedochází nebo jsou značně zmírněny.

Ať volíte kterýkoli typ detoxikace svého těla či jednotlivého orgány, mějte vždy na paměti důležitost Hloubkové hygieny kůže – Tajemství krásy. Vaše úsilí zbavit svůj organizmus vnitřních nepřátel bude daleko úspěšnější a jeho výsledky trvalejší.

Stav kůže závisí na struktuře kolagenu a jeho schopnosti udržet vodu. Při výzkumu specialisté mimo jiné zjistili, že celoživotní hromadění kyselých iontů kalcia, vodíku a těžkých kovů zabraňuje vázání vody v kolagenu. Průměrně okolo 30ti let se nasycení kolagenu vodou začíná snižovat. A daleko dříve k tomu dochází při zátěži nebo špatných podmínkách, jako je smog, kouření nesprávná výživa, přítomnost chemických látek, stres, vyzařování monitoru počítače či televize atd.

Dehydratace kolagenu vede ke zhoršení celkového stavu kůže a v důsledku toho k dehydrataci a překyselení celého organizmu.

Jestliže je práce kůže omezena, roztáčí se kolotoč, kdy v důsledku špatné práce jednoho z orgánů je přetěžován další a tak to jde dokola, až celý organizmus pracuje v nouzovém režimu. Organizmus je překyselený. Objeví se jeden či dva zásadní problémy se zdravím a mnoho neduhů.

Pokud jste nechali situaci dojít až sem, je už opravdu nejvyšší čas přistoupit k celkové detoxikaci.

Vědci v průběhu výzkumu mimo jiné vyjasnili, že proces dehydratace kolagenu je vratný. Pokud odstraníme škodlivé látky z dermy, stávající kolagen se znova naplní vodou, buňky opět dostávají plnohodnotnou výživu a obnovuje se jejich aktivní dělení. Obnovuje se také syntéza mladého kolagenu. Kůže se hydratuje, stává se prostupnou a postupně obnovuje všechny své funkce. Po obnovení fungování přirozených procesů se zlepšuje celkový stav kůže a ta získává zpět zdraví a krásu! A taková kůže nás chrání. Fungující kůže bezvadně vypadá a hlavně, odvádí potřebné množství toxinů a znečišťujících látek z těla a tím mu značně ulevuje.

 Při zvýšeném fyzickém výkonu pracují jednotlivé orgány a systémy těla naplno, aby uspokojily zvýšenou potřebu energie. Současně s tím ale produkují i zvýšené množství toxinů a odpadních látek, které je třeba z těla urychleně odplavit.

Mohli bychom to přirovnat ke spalovacímu motoru. Dostává palivo, spaluje ho, vytváří energii a produkuje zplodiny. Kdybychom ucpali výfuk, výkon motoru se sníží a nakonec přestane pracovat.

Je nutné, aby všechny systémy těla pracovaly bez překážek. Práce všech systémů a orgánů těla je provázána. Funkci žádného z nich nesmíme podceňovat.

V Hloubkové hygieně se v problematice výkonnosti organizmu specializujeme na úlohu kůže.

Aby tělo mohlo podat skutečně plný výkon, kůže musí dýchat. Pokud je totiž práce kůže omezena, neodvádí dostatečně rychle potřebné množství toxinů a organizmus se doslova dusí ve vlastních zplodinách. (Více informací na Detoxikace a kůže)
Chcete-li pomoci svému tělu potěšit Vás plným výkonem, kontaktujte naši poradnu a poskytněte mu Hloubkovou hygienu kůže.

Při pravidelném používání Litokomplexu se stav kůže normalizuje. Její funkce se obnovují a tím se stává přirozeně odolnou. Taková kůže není náchylná k podráždění např. při holení. Je odolnějších vůči vzniku proleženin. Nevznikají opruzeniny. Schopnost zvládat sluneční záření se výrazně zvyšuje u kůže hloubkově očištěné, oproti neočištěné. Ti kdo používají Litokomplex dlouhou dobu – dva roky – říkají, že se jim v mrazivé a větrné zimě, neolupuje kůže, tak jako dřív, nedělá se jim lišej ani na obličeji ani na rukou. Dokonce při rýmě zůstává chřípí hladké bez ohledu na to, že neustále otírají nos kapesníkem. Toto všechno je možná těžko k uvěření, ale je to už mnohokrát potvrzený fakt. 
 
Poté, co se kůže normalizuje, můžete si vybrat jak často a jak dlouho používat Litokomplex, ale nezapomeňte, že nejlepší je to 2-3x v týdnu.

Ženy používající Litokomplex, udávají, že se jim kůže obličeje vypíná. To je zvláště viditelné, když po čtyřicítce ztrácejí 10 – 20 % tělesné váhy. V takových případech může tvář jakoby „viset“. Při pravidelném používání Litokomplexu k tomu nedochází, a není třeba umělého vypínání kůže. Také jsou velmi dobré výsledky při používání Litokomplexu v celkem zralém věku nad 50 let: Kůže v okolí očí se vypíná, vějířky vrásek u očí se vyhlazují. Probíhá korekce oválu obličeje díky tomu, že se zpevňuje kůže spodní čelisti.

Jak se Tajemství krásy používá?

Nejde o žádnou komplikovanou metodu či procedúru – právě naopak! Je to velmi jednoduché a kdokoli může používání Tajemství krásy začlenit do své ranní či večerní hygieny.

Zde je v jednoduchosti postup v několika krocích:

1. Před procedurou odličte pouze řasy svým oblíbeným odličovacím prostředkem, vše ostatní skvěle odstraní Litokomplex.
2. V dlani či nádobce navlhčete přiměřené množství prášku vodou a získejte hustou kašičku (asi jako husté bláto).
3. Získanou kašičku nanášejte pouze na mokrou kůži. Jako kdybyste nanášeli nějakou masku. Dejte to i na víčka a kolem očí, kůže tak bude vyživená.
4. Přípravek nechte působit dle doby doporučené na příbalovém letáčku (na tváři 1 minutu, u mastné pleti 2 – 3 minuty, na vlasy a tělo 15 minut)
5. Působení přípravku může probíhat za pocitu lehkého štípání, což je pouze projevem hloubkové očisty kůže. Prášek reaguje pouze s vodou, proto to nesmí být suché. Pokud je to suché, hned trochou vody namočit
6. Po uplynutí doby omyjte teplou vodou.
7. Neobyčejně prospěšné je umývat se Litokomplexem na místo mýdla, každý den ráno a večer, nanesením na kůži na 10 až 15 sekund.
8. Po proceduře bude Vaše kůže ideálně čistá a sama budete cítit jak přípravek na kůži pracuje.
9. Pravidelná hygiena s použitím Litokomplexu – Tajemství krásy přináší skutečně svěží pocit a udržovaný vzhled!

 První dva týdny používání Litokomplexu – Tajemství krásy je možné pozorovat zvýšenou produkci mazu: například večer uděláte dvou minutou proceduru, jdete spát bez použití krému a ráno bude kůže mastná. Čištění se také může projevit například jako pupínky. To všechno svědčí o probíhajícím pročišťování mazových žláz a postupném uvolňování jejich ucpávek. Časem tyto projevy odezní a dojde k celkovému zlepšení kůže.

Pro řešení problémů mastné kůže použijte pro mladou kůži Litokomplex Aktiv a pro starší, asi tak nad 40 let, Neo FAM Litokomplex. Pro tělo k tomuto účelu dobře slouží Litokomplex pro tělo. Při mastné kůži obličeje a také při zvýšené tvorbě kožního mazu v T-zóně, se nechá na kůži působit déle – 2-3 minuty. Nos, čelo a bradu je dokonce možné lehce promasírovat konečky prstů. Takovou proceduru je potřeba dělat 2 -3 x v týdnu, a v ostatní dny je dobré se prostě Litokomplexem umývat.

Poté co se vaše kůže znormalizovala, přejdete k proceduře běžného použití Litokomplexu. Je třeba poznamenat, že v některých případech může nastat tak zvaná reakce na očistu – na kůži se mohou objevit pupínky, šupinky a jiné. To Litokomplex vytahuje všechna ložiska zánětů a infekcí z hloubky na povrch kůže. Protože jiná cesta není – kůže se může očistit pouze skrze mazové a potní žlázy. To obvykle přejde za 10 -14 dní, ale individuálně to může probíhat i déle.

Při akné v dospívání zacházíme s kůží jako s mastnou, a proto doporučujeme Litokomplex Aktiv a pokud jsou problémy příliš silné, používejte Neo FAM Litokomplex. Dělejte každodenní proceduru po dobu 2 -3 minuty. Poté, co akné ustoupí, což se stane během několika dní, přejděte na obvyklou péči o pleť pomocí Litokomplexu (přečtěte si také „Jak na mastnou kůži či T-zónu?“)

 Při používání Litokomplexu pro suchou či citlivou kůži, můžete pozorovat následující projevy: na problémových místech mohou vznikat oblasti se zesíleným olupováním, šupinkami a zvýšenou suchostí. Svědčí o tom, že se obnovuje mechanizmus přirozené obnovy buněk kůže. Díky tomu, že vlákna kolagenu jsou schopna zadržet více vláhy, zvětšuje se množství tkáňové tekutiny, která přivádí stále více živin do spodních vrstev kůže. V některých případech tento projev může přetrvat i měsíc. Ale obvykle vše proběhne během dvou týdnů.

Doporučujeme používat Litokomplex Delikát, nebo u starší pleti Neo FAM Litokomplex. Při nadměrné suchosti s porušeným odlupováním rohové vrstvy se používá běžná procedura po 1 minutu 2x týdně a umývání ráno a večer po 10 vteřin. Přitom se nedoporučuje „třít“ Litokomplexem po kůži. Po té doporučujeme nanést dobrý hydratační krém, pokud je to nutné, a poklepáváním konečků prstů udělat jemnou masáž. Použitím Litokomplexu jste ve vláknech kolagenu uvolnili místo pro molekuly vody а použitím vhodného hydratačního krému dostanete vodu přímo do Vaší kůže. Nepoužívejte mastné krémy – ty pouze zhoršují stav suché kůže.

Pokud nepozorujete lupy, padání vlasů nebo nějaké jiné odklonění od normy, tak se Litokomplex používá jako přípravek prevence, pro zlepšení stavu vlasů. V tom případě se doporučuje 1x v týdnu udělat základní proceduru.
Postup základní procedury: 
Vlasy dobře propláchněte teplou vodou. To odstraní zbytky laku, tužidla a podobných prostředků pro usnadnění vytvoření účesu. Vlasy protřete ručníkem. Polévkovou lžíci Litokomplexu zvlhčete do získání husté kašičky. Prsty naneste na kůži hlavy do pěšinek (podobně jako barvu). Kruhovými pohyby můžete kůži hlavy 3-5 minut promasírovat. Namočte látku v teplé vodě, dobře vyždímejte a omotejte jí vlasovou část hlavy. Zakryjte ještě suchým ručníkem. Nechte působit 15–20 minut. Potom dobře propláchněte vodou. Při krátkých vlasech není nutno následně použít šampón, Litokomplex vše dobře smyje. Dlouhé vlasy je možné předem promýt malým množstvím šampónu, který na polovinu zředíte vodou. Taková procedura skvěle pročistí kůži hlavy, vlasy zpevňuje, dodává jim zdravý lesk a pevnost, očišťuje vlasové kořínky a v přechodných obdobích (jaro, podzim) zamezí tvorbě lupů.

Tato procedura nejenže vlasy nevysušuje, ale obnovuje normální vlhkost kůže hlavy. Takový efekt nemá žádný z prostředků určených pro umývání vlasů.
 
Dobrých výsledků dosáhnete, i když necháte Litokomplex působit jen 5-7 minut. Odstraní všechny nepříjemné jevy, jako jsou lupy, mastnotu nebo suchost kůže, a také ty zánětlivé procesy kůže hlavy, které jsou spojené s ucpáním ústí mazových a potních žláz. Použití Litokomplexu  je snadné a přináší skvělé výsledky.

Při vypadávání vlasů se doporučuje dělat pro kůži hlavy obvyklou proceduru s Litokomplexem na 15-20 minut, ale provádějte ji ne méně, než denně po 10 dnů. Tato doba postačí, aby kůže byla ideálně připravena pro přijetí libovolného výživného produktů. Po 10 procedurách přejděte na obvyklou praktiku použití Litokomplexu pro kůži hlavy: 1x za týden. Jednou za tři měsíce udělejte 10ti denní kůru. Po první desetidenní kůře se vypadávání vlasů dostane k fyziologické normě, vlasy získají zdravý lesk, pevnost, vyrovná se struktura vlasu po celé délce, vlasové cibulky se očistí a obnoví se jejich výživa.

Skvělý výsledek přináší 10 denní kůra s Litokomplexem. Po této kůře opakujte proceduru 1x v týdnu. Po měsíci dochází ke zlepšení celkového stavu vlasů. Mizí problém s lupy a omezuje se případné nadměrné vypadávání vlasů. Vlasy se zpevnily, dobře drží formu, a působí silnější. V některých případech je možné v průběhu prvních 3 týdnů pozorovat zvýšenou suchost a olupování vrchní vrstvy kůže hlavy, to nepovažujte za zhoršení stavu. To nastává pouze tak zvaná reakce na očištění. Stává se, že uživatel si neztěžoval na lupy před používáním Litokomplexu, ale z počátku jeho používání pozoruje jemné olupování. To znamená, že byl narušený mechanizmus přirozené regulace uvolňování zrohovatělých buněk epidermu (což je u kůže hlavy zcela běžným jevem) a používání Litokomplexu napomáhá uvést tento mechanizmus do normy, což může probíhat spolu s počátečním zvýšeným olupováním. Vše proběhne během 2-3 týdnů.

Při zvýšeném maštění mastnosti, nebo suchosti kůže hlavy dělejte obvyklou proceduru použití Litokomplexu 2-3x za týden. Při zesílené práci mazových a potních žláz probíhá 10 – 12 hodin po proceduře zvýšené uvolňování kožního mazu. Při nadměrné suchosti je naopak možno pozorovat zesílené olupování. Tyto jevy přejdou během 2-3 týdnů, a s tím dochází k normalizaci uvolňování kožního mazu (pokud byla kůže hlavy mastná), nebo obnovení hydratace kůže (pokud byla kůže suchá). V případě mastných vlasů, které je nutno umývat prakticky každý den, se od prvních použití Litokomplexu bude postupně prodlužovat doba mezi mytím, po kterou si vlasy udrží pěkný vzhled. Použití Litokomplexu vede k obnovení rovnováhy vláhy a potřebné mastnoty kůže. Její stav je možno charakterizovat jako normální. Normální práce mazových a potních žláz vede k tomu, že vlasy v obdobích mezi mytím zůstávají déle pěkné a méně nasávají pachy.

You cannot copy content of this page / Nemůžete kopírovat obsah